Ev DekorasyonSalon

2019 Kitaplık ve Ev Kütüphanesi Fikirleri

2019 Kitaplık ve Ev Kütüphanesi Fikirleri ile yurt dışında iç mimarların kullandığı modeller. Evlerinde ufak bir kitaplıktan tutun, koca bir ev kütüphanesi kuranlara kadar. Kitap alışkanlıklarını evlerinde güzel bir sinerji ile yerleştirmeyi başaran birçok insan var. Geçen sene kitaplık modelleri 2018 konumuzda belirttiğimiz detayların aksine bu yazımızda uygulanması daha zor dekoratif kitaplıklara göz atacağız.

Bu resimdeki kitaplık bir müzisyene ait, tasarımın sahibi Atmos adlı firmanın uygulama direktörü Alex Haw’ın çalışmasıydı. Ayırt edici merdiven ve mekanın mimari merkez noktası çok şık bir detay katmakta. Oturma sıraları ve rafları ikinci kata yönlendirme tarzı ise evin bütünüyle birlikte kitaplığında aynı şekilde kurgulandığı görülüyor.

Tasarımcının restore edilmiş çiftlik evinin vintage köşesinde modern bir kitaplık, rastgele düzenlenmiş kitapların önünde göze çarpan bir koltuk bulunmaktadır.

Ünlü bir tasarımcının West Village adını verdiği koleksiyonundan bu yakışıklı kabine on dokuzuncu yüzyıl İngiliz tasarımından esinlenmiştir ve cam kapılar ve  Victoria oranları sayesinde büyük, ciltli kitapları görüntülemek için idealdir.

İç mimarın, Londra’da ki evinde yemek odasının garip bir şekilde küçük bir köşesini aldı ve kitaplığını arşivlerinin önüne koyarak güzel bir iç tasarım yakaladı.

Bildiğiniz ahır havası verilmiş bir ev içinde üst düzey bir görsel çalışma ile mükemmel havasını da katarsak, çok güzel bir sinerji yakalanmış görünüyor.

Mimarın erken modern dönemlerinin parçalarını birleştirerek elde ettiği, yüzyıl ortası tasarımlarına dayanan ısmarlama raflar ile güzel bir dekoratif kitaplık havası yakalamış.

İç mimar tasarlanan bu çalışmada, sahibinin oldukça büyük kitap koleksiyonu mimari rafların duvarlarından muhteşem Danimarka Gül ağacı masasına uzanıyor.

Daha fazla içeriğe erişmek için sitemizin bildirimlerine abone olabilir, konu hakkında yorum yaparak etkileşimler için mail alabilirsiniz.

admin
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı