AlışverişEv DekorasyonEvde Kendin YapOturma OdasıRenk SeçimiSalonYatak Odası

Ahşap Tavan Dekor

Bir odanın tasarımı yapılırken genellikle tavana yeterince özen gösterilmez çünkü tavanların göz hizasının yukarısında oldukları için dikkat çekmeyeceği varsayılır. Oysa tavanlar iç mimaride beşinci duvar olarak da anılırlar, bunun sebebi duvarlar kadar geniş tasarım olanağı sunan ve odaya etki eden yüzeyler olmaları. Tavanın rengi, dokusu ve yüksekliği bir odanın atmosferini oldukça etkili bir şekilde değiştirebilir.

Tavanları dekorasyonla bütünleştirmenin ve odaya istediğiniz ambiyansı tavanlar sayesinde kazandırmanın oldukça farklı yolları var. Bugün modern evlerde tavan boyalarından gömme ışıklandırmalara, kartonpiyer uygulamalardan köpük stopiyer modellerine, ahşap kaplamalardan metal tavanlara kadar pek çok farklı dekorasyonu yöntemi kullanılıyor.

 

 

Siz de evinizin tavanlarını güzelleştirerek yaşam alanlarınızda yeni ve şık bir doku oluşturmak ister misiniz?

 

 

 

Ahşap tavan modelleri arasında son derece modern ve estetik tavan örnekleri arasından seçtiğimiz örnekler size bu konuda ilham verebilir.

 

 

 

Ahşap tavan tercih edilen iç mekanlarda doğal unsurlar daha belirgin bir halde sergilendiğinde mekanda tam anlamıyla doğal ve sadeliğin eşsiz uyumunu kolayca fark edilebilir.

 

 

 

Sıcak ve doğal bir etki yaratması daha samimi bir iç mekan tarzı yaratıyor ayrıca beyaz duvarlar ile son derece uyumlu ve şık bir görünüm sergiliyor.

 

 

 

Ahşap ve tavan deyince bir çoğunuzun aklına rustik tavan dekorasyonu gelmiş olabilir, ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu defa daha farklı uygulamalara göz atıyoruz. Çok sevilen alçıpan asma tavan uygulamalarının ahşap ile harmanlanmış hallerini beğeninize sunuyoruz.

 

 

 

Dolayısı ile evinizin yeni dekorasyonunda değişik ve sofistik bir atmosfer yaratmak adına, farklı bir asma tavan uygulaması arzuluyorsanız foto galerimizde görsellerini beğeninize sunduğumuz uygulamalardan ilham alabilir asma tavan ustanızdan böyle bir işe imza atmasını isteyebilirsiniz…

 

 

 

 

 

 

 

Bu ve buna benzer birçok resimler sitemizde bulunmaktadır.

 

admin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı