Bahçe & BalkonEv DekorasyonEvde Kendin Yap

Bahçe Düzenlemeleri İçin Dekoratif Fikirler

Modern zamanların büyük şehirlerinde özellikle şehir merkezinde bahçeli bir evde oturmak neredeyse imkansız, her yerin kocaman binalarla kaplı olduğu bu şehirlerde minik balkonları bile bahçe gibi kullanmak normal oldu. Ancak şehrin biraz dışına çıktığınızda sahip olabileceğiniz bahçelerin dekorasyonu da en az evin içerisi kadar önemli. Biz de tam bu sebeple sizin için en modern bahçe dekorasyon fikirleri ve örneklerini bir araya getirdik. Hem ekonomik hem de doğal bu dekorasyon fikirleri sayesinde evinizin en güzel bölümü bahçeler olabilir. Yaz aylarının en gözde alanlarında daha keyifli vakit geçirmek için en ince ayrıntılara kadar dikkat etmek gerekiyor.

Peki nasıl bir bahçe?

Bahçe dekorasyonunda ilk iş nasıl bir bahçe istediğinize karar vermektir. Yani siz sadece yaz aylarında kullanmak için mi yoksa hem kış hem yaz aylarında kullanmak için mi yoksa sadece süs olsun diye mi bahçe hazırlamak istiyorsunuz? Kalabalık misafirlerin geldiği kocaman sofraların kurulduğu bir bahçe dekorasyonu ile küçük arkadaş gruplarının geldiği ve birlikte kısa zamanlar geçirdiği bahçe dekorasyonları aynı olmaz. Hem alan bakımından hem de tasarım ve mobilyalar bakımından tamamen farklıdır. Hayatızın en güzel anlarını geçirebileceğiniz bir bahçe dekorasyonu için öncelikle tarzınızı ve nasıl bir bahçe istediğinizi hayal edin.

 

 

 

 

 

 

Bahçelerde yollar olmazsa olmazlardandır. Hem bahçenin dekorunu zenginleştirir, hem de bitkilerimizi olası zararlardan korurlar. Fakat günümüzde bu nedenlerin yanı sıra peyzaj için çok önemli bir hal alan yol tasarımları için tasarımcılar oldukça fazla emek vermektedirler.

Bahçe yolu için binlerce tasarım fikirleri vardır. Basit, sade, sofistike, zarif bu sizin tercihinize göre değişir. Dilerseniz eviniz dış tasarımın devamı şeklinde bir bahçe yolu tercih ederken dilerseniz bahçeye yeni bir doku bir farklılık katmak için araç olarak bahçe yolu yapabilirsiniz, bu tamamen size bağlı.

 

 

 

admin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı