Ev DekorasyonOturma OdasıSalon

Dar Alanlar İçin Süper Salon Dekorasyon Fikirleri 2019

Dar Alanlar İçin Süper Salon Dekorasyon Fikirleri 2019. Birçok küçük salon fikirleri, bölgenin daha geniş görünmesini sağlamak için gözünü kandırmak etrafında dönüyor. Bu tür stratejiler, sıkışık ve klostrofobi sorunları hissedilen bir alanı rahat ve estetik olarak tatmin edici hisseden bir alana dönüştürebilir. Işık ve alanı en üst düzeye çıkaracak şekilde renklendirin ve renk, ölçek ve ağırlık kullanma şeklinize dikkat edin. Oldukça fark yaratabilir.

Yeni şeyler denemek ilginç. Bazen oturma odası dekorasyonu ile ilgili geleneksel fikirler küçük bir alan için en iyi çözüm değildir. Pencereler için jaluzi kullanmak yerine, uzun ve akıcı perdeler kullanın çünkü bunlar dikey alana dikkat çekerler, böylece odanın alanını genişletirler.

Güzel Aynalar, Güzel Salonları Yansıtır

Evlerini tasarlayanlar genellikle kendilerini daha büyük hissetmek için aynaları küçük yerlere stratejik olarak yerleştirirler. En yaygın küçük salon fikirlerinden biri, bir odak noktası oluşturmak için merkezi bir konumda büyük bir ayna asmaktır. Işığı yansıtmak ve güzel bir ortam eklemek için, bir mum veya sarkıt lamba gibi bir ışık kaynağının arkasına koyun. Mümkünse, pencerenizden bir ayna yerleştirin, böylece görünümü yansıtır ve başka bir pencerenin yanılsamasını verir.

 

Göze Hoş Bir Salon Çizgisi Edinin

Odalar genelde dikey veya yatay boyutlarda olmaktadır. Lambiriler ve asma dekoratif ürünler ile sizde güzel isteğinize göre ferah bir çizgi oluşturabilirsiniz. Oturma odanız yüksek bir tavana sahipse, gözü yukarı doğru çekecek şekilde dekore ederek ekstra alandan en iyi şekilde yararlanın. Tabandan tavana perdeler bu amacı gerçekleştirmek için şık bir yoldur.

Başka bir fikir, dikey alanı küçük ve orta ölçekli sanat eserleri ile doldurmaktır. Bu teknik, odayı gerçekte olduğundan daha büyük hissettirecektir, çünkü gözü kapalı hissedebilecek göz seviyesinde yatay alanın dışına çıkmaya davet eder.

Oturma Odanızda Nötr Renkler Kullanmayı Deneyin

En popüler küçük oturma odası fikirlerinden biri duvarlarda, zeminlerde, tavanlarda ve mobilya döşemelerinde nötr renklerin kullanılmasıdır. Off-beyazlar veya güzel bir bej paleti, duvarları geri itmek için görünen alanı genişletecektir. Yumuşak tonlar ayrıca ışığı yansıtarak bir odayı aydınlatmaya meyillidir. Bir alanı büyütmeye ek olarak, nötr bir palet anında karmaşıklık kazandırır ve sakinleştirici bir ortam yaratır. Dar Alanlar İçin Süper Salon Dekorasyon Fikirleri 2019 başlığımızda en retro tasarımlardan biri diyebiliriz.

 

Hafif Görünümlü Mobilyalar Seçmeye Çalışın

Mobilya için alışveriş yaparken, görsel ağırlığını düşünün. Bu kavram boyut, renk ve tasarıma dayanan bir nesnenin algılanan ağırlığını ifade eder. Daha ağır olanlar bir alanı daraltmış gibi göründükçe, hafif bir görünüme sahip parçaları seçin.

 

Küçük Ölçekli Mobilyaları Seçin

Günümüzde evler küçüldüğü gibi mobilya üreticileri de bunları dikkate alarak mobilyaları daha küçük boyutlarda yapmaya başladı. Sizde bu doğrultuda mobilyalarınızı daha küçük boyutlu seçimlerle değişebilirsiniz.

Bu yazımızda size Dar Alanlar İçin Süper Salon Dekorasyon Fikirleri 2019 için birkaç tüyo vermeye çalıştık. Yorumlara merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

admin
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı