Ev Dekorasyon

Dikkat Artıran Ofis Dekorasyon Fikirleri

Ofisler, çalışma hayatımızın merkezi olmalarıyla birlikte günümüzün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz küçük yaşam alanları olarak karşımıza çıkıyor. Ofis ortamında dikkat ve verimliliği artırabilmek için küçük değişiklikler yapmak yeterlidir. Bu yazımız içerisinde dikkat artıran ofis dekorasyon fikirleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Işıklandırmanın Ofislerdeki Önemi

Bir ofis için yapabileceğiniz en güzel, en güçlü değişiklik ışıklandırma sistemlerini yenilemek olacaktır. Başta psikoloji olmak üzere dikkat toplamaya olanak sağlayacak olan ışıklandırma üzerinde durulması gereken konular arasında yer alıyor. Ofislerde doğal ışıklandırma önemli olsa da göz ve baş ağrıtmayacak derece yapay, beyaz ışık kullanmak oldukça önemlidir. Gün ışığı gibi sizlere aynı etki meydana getirecek yapay ışık örneklerine aşağıdaki 2 görselden ulaşabilirsiniz.

Ofislerde Mobilya Seçimi

Gün içerisinde oldukça fazla vakit geçirilen ofisler evlerden daha önemli hale gelebilmektedir. Bu nedenle mobilya seçimine olabildiğince önem vermeniz gerekiyor. Konfor aranması gereken şartlar arasında yer alırken diğer mobilyalarla uyumlu olmasına ve ofisin genel durumu ile ilişkili olması gerekiyor. Sandalye dahi kullanacak olsanız en konforlu, en rahat seçimi yapmanız gerekiyor.

Yeşil Alanların Gücü

İç mekanlarda canlı bitkilere yer vermek de pozitif etki meydana getiriyor. Çoğu zaman stresli zamanlar geçirdiğimiz ofislerde rahatlamak, özel bir an oluşturabilmek için yeşil alanlar oluşturabilirsiniz. Bitkiler ile ilgilenebilir, onlarla konuşarak molalarınızı daha verimli hale getirebilirsiniz.

admin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı