Ev Dekorasyon

Duvar Lekeleri Nasıl Çıkar?

Ne kadar kaliteli boya kullanırsanız kullanın duvar lekeleri ile mücadele etmek zorundasınız. Aldığınız temizleme yöntemlerinin işe yaramadığından şikayet ediyorsanız bu yazımızda yer alan yöntemleri  uygulamanızı isteriz. Duvar lekeleri nasıl çıkar sorunuzun yanıtı;

Ilık Su ve Bez Yöntemi

Bilinen en güçlü duvar lekelerini çıkarma yöntemlerinden ilki ılık su ve bezdir. Ilık su içerisine tercihe göre Arap sabunu ve deterjan ekleyebilir ardından yumuşak bir bez yardımı ile duvarları silmeye başlayabilirsiniz. Lekelerin oldukça kısa bir süre içerisinde çıktığını görebilirsiniz.

Duvardaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvar Lekeleri Nasıl Çıkar?
Duvar Lekeleri Nasıl Çıkar?

Mutfağınızdaki yağ lekelerinden şikayetçiyseniz doğru yerdesiniz. Yağ lekelerini uğraşmadan temizlemek istiyorsunuz yağ bulunan bölgelere bol miktarda tuz dökerek deterjan ve bez ile temizleyin.

Duvardaki Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvarlarda bulunan mantarlar zaman içerisinde küf oluşumuna neden olmaktadır. Eğer duvarlarınızdaki küflerden kurtulmak istiyorsanız bir litre su içerisine 1 yemek kaşığı sirke ekleyin. Hazırladığınız karışımı küf bulunan bölgelere sıkarak yumuşak bir bezle silin. Küfler saniyeler içerisinde kaybolacaktır.

Tükenmez Kalem Lekesi Duvardan Nasıl Çıkar?

Çocuk odalarında görmeye alışık olduğumuz lekelerden bir diğeri de tükenmez kalem lekeleridir. Genellikle okul öncesi dönemlerde çocuklar yaratıcılıklarını gösterebilmek için buldukları her yere tükenmez kalem ile resimler çizer. Evinizde bulunan tükenmez kalem lekeleri ile çok fazla uğraşmanıza gerek yok. Bir pamuk üzerine bir miktar alkol dökerek lekeleri bir güzel temizleyin. Tükenmez kalem izlerinden hiç eser kalmayacaktır.

admin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı