Ev Dekorasyon

Ev İçi Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Ev içi dekorasyon yapan birçok kişi, istediği sonuca oldukçauzun bir süre sonra ulaşmaktadır. Dikkat edilmesi gereken birçok püf noktayı atlayan kişiler, dekorasyon hatları nedeni ile birçok ev güzelliğini yok ederler. Bu nedenle bu yazımız içerisinde bizler ev içi dekorasyonunda yapılan hataları dile getirmeye çalışacağız.

Büyük Eşya Kullanımı

Odalarınız küçük ise yapacağınız en büyük hata yanlış eşya seçimi olacaktır. Küçük odalarda büyük ve fazla eşya kullanmak alanın daha da küçülmesine neden olacaktır.

Tek Renk Kullanımı

Ev İçi Dekorasyonunda Yapılan Hatalar
Ev İçi Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Odalarınız için yapacağınız en büyük hatalardan birisi de tek tip renk kullanımı olacaktır. Tek tip olarak seçilen odalar kişinin ruh halinin iyi olmadığını gösterir.Olabildiğince her malzemenin farklı renklere sahip olmasına çalışın. Farklı renkler, evinizin daha modern görünmesini sağlar.

Doğal Işığı Engellemek

Ne yaparsanız yapın ama asla doğal ışık kaynaklarının odaya girişini engellemeyin. Odanızın her daim aydınlık olması belirli bir süreden sonra sizi de tatmin edecektir. Işın yönüne dikkat ederek dekorasyon planlaması yapmalı, küçük odalarda şeffaf perde kullanımına özen göstermelisiniz.

Yanlış Aydınlatma Seçimi

Aydınlatma bir evin en vazgeçilmezlerinden birisidir.Ancak doğru odaya doğru aydınlatmanın takılması daha da önemlidir. Hangi oda dekorasyonu yapıyorsanız o oda için göz yormayan ama bir o kadar da parlak bir aydınlatma almaya özen gösteriniz. Abajur, masa lambası, zemmin lambaları ya da avize hiç farketmez. Yeter ki güçlü bir aydınlatma sistemine sahip olsun. Buna ek olarak aydınlatmanın kesinlikle tavana daha yakın olması gerektiğini de hatırlatmak istiyoruz.

admin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı