Ev Dekorasyon

Evdeki Boş Alanlar Nasıl Değerlendirilir?

Ev dekorasyonunda her nokta en ince ayrıntısına kadar düşünülür. Ancak bazı durumlarda bazı bölgelerin boş durması gerektiği belirtilir. Ancak; boşluk diye bir kavramın olmadığını, ev içerisinde bulunan boş alanların değerlendirilebilir olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunun için bakış açınızı değiştirmeniz gerektiği, olaya bir iç mimar gibi bakmanızı istiyoruz. Öncelikle her odada gözlemler yaparak boş alanları birebir tespit etmeniz gerekiyor.

Evdeki Boş Alanları Depolama Alanı Olarak Kullanın

Evdeki Boş Alanlar Nasıl Değerlendirilir?
Evdeki Boş Alanlar Nasıl Değerlendirilir?

Evinizde bulunan boş alanları depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Mevsim nedeni ile kenara kaldırdığınız kıyafetleri bu alanlarda saklayabilirsiniz. Bunun haricinde mutfak eşyalarını, oyuncakları, gazete ve dergi gibi eşyaları saklayabilirsiniz. Sadece duvarların altında yer alan bölümleri boş alan olarak düşünmemek gerekiyor. Bununla beraber köşeleri ve duvar üstü bölümleri de değerlendirebilirsiniz. Yaptıracağınız aparatlar sayesinde duvarları açık dolap şeklinde kullanabilir, odalarınız içerisinde özel dolaplar ve kütüphane oluşturabilirsiniz. Bununla beraber boş alanlar için yapabileceğiniz ekstre dekor ürünleri ile daha canlı hale getirebilirsiniz.

Merdiven Altları Nasıl Değerlendirilir?

Merdiven altları aslında ev içerisinde kullanılabilecek en işlevsel alanlar arasında yer alıyor. Sıklıkla depolama alanı olarak kullanılan merdiven altları aslında özel alanlara da dönüştürülebilir. Yapılacak çalışma ile beraber merdiven altına çalışma masası kurabilir ya da kıyafet dolabı oluşturabilirsiniz. Ancak bu bölge için yapılacak dekorasyon çalışmalarında aydınlatmaya önem vermeniz gerektiğidir. Merdiven altları dar olduğu için biraz fazla ilgi ve alakaya gerek duymaktadır.

admin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı