AlışverişÇocuk OdasıEv Dekorasyon

Evimizi Bebekler İçin Nasıl Daha Güvenli Hale Getiriebilir?

Çocuklar meraklı. Keşfetmeyi severler. Eşyalarını ağızlarına sokup parmaklarını sıra dışı yerlerde tutmayı, ipleri asarak oynamayı, mobilyayı itmeyi veya çekmeyi seviyorlar. En zararsız oda bile, onlar için tehlikeli bir mayın tarlası olabilir!
Çocuğunuzu evde yaralanmaya veya kazaya karşı korumak için almanız gereken birçok önlem vardır. Burada, çocuğunuzu zarardan uzak tutmaya yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları veriyoruz. Lütfen bunun çok basit bir liste olduğunu unutmayın. Evinizde uygulayacağınız kapsamlı güvenlik önlemleri listesini yalnızca ayrıntılı bir ev güvenliği değerlendirmesi yaptıktan sonra verebiliriz.

 

Suyu küvete veya lavaboya asla bırakmayın. Boğulma tehlikesi yaratmak için çok az su gerekir.
Çocuğunuzu banyoda hiç kimse gözetimsiz bırakmayın. İyi bir kural, banyo yaparken her zaman çocuğunuza bir yandan tutmaktır. Odayı terketmeniz gerekiyorsa, çocuğunuzu bir havluya sarın ve yanınıza alın.
Sıcak su ısıtıcı sıcaklığınızı 120 dereceye düşürün. Bir bebeğin cildi bir yetişkinden daha hassastır. Bizim için ılık olan küçük bir bebeği yakabilir.
Düşmelerden korumak için bir ağızlık kapağı takın.
Kaymayı önleyici bir paspas kullanın veya düşmeyi önlemek için tüpteki kaymaz etiketler kullanın.
Küvet halkasının etrafındaki eşyaları (şampuan, saç kremi, traş makinesi) çıkarın. Bar sabunu, bir bebeğin ağzına sığacak kadar küçük olduğunda, boğulma tehlikesi olur.
Tüm tuvalete bir kapak kilidi takın. Yeni yürümeye başlayan çocuklar sadece birkaç santim su içinde boğulurlar. Ayrıca, kapak kilitleri çocukların değerli eşyalarını tuvalete atmasını önleyecektir.
Banyo dolapları ve çekmecelerinde emniyet mandalları takın.
Çöp sepetlerini lavabonun altına koyun ve dolap kapısını kilitleyin.
Banyo kapısının kilitlenmediğinden emin olun. Gizlilik gerekiyorsa, insanların girmesini önlemek için göz seviyesinde bir çevirme kilidi takın.
Küvetinizi kullanırken elektrikli traş makineleri, diş fırçaları, saç ütüler, kıvırma demirleri, telsizler gibi elektrikli cihazların ve özellikle elektrikli ısıtıcıların, bir kabinde, çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayınız. Su ve elektrik ölümcül bir karışımdır.

 

 

Bir çocuğun erişebileceği çekmeceler ve dolaplarda kaliteli güvenlik mandalları takın.
Tüm keskin aletleri, çöp sepetlerini ve ev temizlik ürünlerini mandallı çekmecede veya dolapta saklayın.

admin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı