Ev DekorasyonKumaşOturma OdasıSalonYatak Odası

Evinizi Kadife Kumaşlarla Dekore Edin

Kadife ile nasıl dekore edilir: Kanepe ve sandalyelerden yatak odasına kadar kadife içeren ürünler dekorasyonda her zaman bir adım önde olmakta. Kadife güzel renklerde olduğu gibi kullanmak için iyi bir kumaş. Kadife kullananların bir çoğu yumuşak dokunuş ve o düz renkteki şıklığı benimsediği için kullanmakta. Özellikle İran ve Orta Doğu ülkelerinde sıkça tercih sebebi olan kadife kumaşlar kullanım farklılıkları ile çok güzel yönlere çekilebilir.

Uluslararası üne sahip tasarımcı Alidad’ın yaptığı açıklamada, “Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler” dediği gibi, “İngiltere, bir şey dışında en iyi ülke.” Sıcak, koruyucu odalar oluşturmak için kadife kullanmanızı önerir. Odalardaki ana ve geniş yüzeyleri düz kumaşlarla kaplayın, sonra desen eklemek için minderler, kilimler ve seramikler kullanın. Bu şekilde, dekorasyonda uyum oranları kontrol etmek daha kolay olur.

Evde kadife kullanmak için tasarım fikirlerimizden bazıları…

Oturma Gruplarınız İçin Kadife Koltuk Seçimi

Kırmızı Kadife Koltuk

Oturma grubunuzun stiline göre kullanabileceğiniz bir adet kırmızı kadife koltuk ile simetrik bir uyum yakalayabilirsiniz. Yakalamak istediğiniz sinerjiyi salonunuzda hayal gücünüzü katarak yakalayabilirsiniz.

Mor Kadife Kumaşın L Koltuk Uyumu

Salonlarında L koltuk kullanmak isteyenlere hem göze hemde uyuma hitap eden bir seçim olarak mor bir kadife koltuk. Üzerine hafif tonlarda kullanacağınız kırlentler ile şaşalı olmasa da güzel bir kadife kullanım yolu bulmuş olacaksınız.

Pencere Tarafında Yeşil Bir Kadife Deneyin

Salonunuza uygun olarak renklerle uyumlu olarak, güneş ışığı alan kısma yeşil kadife koltuk mükemmel duracaktır. Özellikle güneşin üstüne vurduğunda yeşili nasıl canlandırdığı bitkilerden bile gözümüzün önüne gelmektedir. Bunu koltuğunuzda denemeniz çok hoş dekoratif bir ışıltı katacaktır.

Dekoratif Bir Koltukta Mavi Kadife

Oturma odanızın en boş köşesine alacağınız dekoratif koltukta, mavi bir kadife kullanmayı denemelisiniz. Hayali bile içinizi açacaktır.

Odanızı Mavi Kadife L Bir Koltukla Döşeyin

Salonunuzun büyük bir kısmına yerleştireceğiniz güzel tonda bir kadife kumaşa sahip l koltuk ile pencereden duvara kadar güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Duvar Kağıtlarının Önünde Eski Stil Bir Yeşil Kadife Koltuk

Duvar kağıtlarını seviyorsanız yukarıda ki gibi bir kullanım ile yeşil koltukları konumlandırabilir, güzel bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Osmanlı Stili Menekşe Renk Kadifeli Puf ve Berjer

Burada kadife, rustik bir şemaya sıcaklık ve yumuşaklık getirir ve açıkta kalan tuğla duvarlarla ve çıplak ahşap zeminlerle tezat oluşturur. Bu sayede vintage tarzı sevenler için mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

 

Yatak Odasında Mavi Kadife Kullanımı

Yukarıdaki örnekte görebileceğiniz gibi yatak odalarınızda kullanabileceğiniz kadife detaylarla dekorasyon konusunda basit ve şık bir ahenk yakalayabilirsiniz.

Dekorasyon ve dekoratif fikirler konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz konu altından yorum yapabilir, bildirimleri açarak dekoratif fikirlere sahip içeriklerden sürekli haberdar olabilirsiniz.

admin
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı