Ev Dekorasyon

Evinizi Kışa Hazırlayın

Soğuk kış günlerinin gelmesinile beraber birçok kişi evinin ısınamamasından şikayet etmektedir. Dekorsin olarak bu yazımız içerisinde evinizi kışa hazırlayın konusunda bilgi vermeye çalışacağız

Kombi Bakımını Yaptırın

Evinizi Kışa Hazırlayın
Evinizi Kışa Hazırlayın

Doğalgaz kullanım bedeline her yıl zam gelmektedir. Aylık faturalarının oldukça yüksek olmasından şikayet eden, doğalgazı açmaya korkan kişilerin yapması gereken ilk şey kombi bakımını yaptırmaktır. Güvenlik için de oldukça önemli olan kombi bakımı aylık doğalgaz faturasında %25 indirim meydana getirmektedir.

Kapı ve Pencere Kontrolü

Kombi bakımı yaptırsanız bile eviniz soğuk olabilir. Bunun en büyük nedeni ise kapı ve pencere kontrolünün yapılmamasıdır. Kış ayı ile beraber soğuklar kapı ve pencerelerden içeri girmeye başlamaktadır. Eski kapı ve pencerelerin tamamı eviniz için bir düşmandır. Bütçeniz doğrultusunda pencere ve kapı değişimi yapabilirsiniz.

Çatı Bakımı ve Yalıtım

Soğuk havalarda evinizi kıştan koruyabilmenin bir diğer yolu da yalıtım ve çatı bakımının yapılmasıdır. Özellikle apartman dış cephe mantolama işleri apartmanların ısı sorununa büyük oranda katkı sağlamaktadır. Bununla beraber yoğun kar, yağmur yağan bölgelerde çatı bakımının da düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Tesisatlarınızı Yenileyin

Evinizi Kışa Hazırlayın
Evinizi Kışa Hazırlayın

Evinizde bulunan temiz su ve kirli su giderleri kışın başınızı ağrıtabilir. Bakımsız tesisat sistemleri kışın donabilir hatta patlayabilir. Aşırı soğuk havalar gelmeden kar yağmadan önce tesisat bakımını yaptırmanız gerekmektedir.

Acil Durum Seti

Kar fırtınası bazı bölgelerde yolların kapanmasına, elektriklerin gitmesine neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda muhtaç hale düşmemek icin  bir acil durum seti hazırlamanız gerekiyor. Bu gibi durumlarda yardım gelene kadar kullanmak üzere el feneri, pil, kibrit, mum gibi ihtiyaçlarınızı bir set halinde hazırlayabilirsiniz

admin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı