Ev Dekorasyon

Hayat Kurtarıcı Küçük Ev Dekorasyon Önerileri

Hayatı minimal olarak yaşamak isteyen, daha az bütçe ile daha iyi işler çıkarmak isteyen kişiler genel olarak küçük evlerde yaşamayı tercih eder. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişiler için evler büyük masrafları beraberinde getirmektedir. Ancak hayat kurtarıcı küçük ev dekorasyon önerileri bu bağlamda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Küçük Ev Dekorasyon Püf Noktaları

Küçük evleri dekore ederken her alanı kullanmak gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Evi gereğinden fazla eşyalardan kurtarmak gerektiğini bilmeli, her eşyanın ev için bir anlam ifade etmesi gerektiğini bilmelisiniz. Yapabileceğiniz işlemler ise;

Mutfağa Salona Dahil Edin

Küçük evde oturan kişilerin yapması gereken ilk işlem salon ile mutfağı birleştirmeleridir. Bu sayede kullanılabilir alanı daha da artırabilir, mobilya yerleşimini daha özgür bir şekilde yapabilirsiniz.

Küçük Köşeleri Değerlendirin

Oda, koridor, kapı araları ve arkaları genelde boş kalırlar. Ancak bu alanlara yapılacak üçgen raflar, ya da kitaplıklar evlerinizin daha iyi bir görünüm sergilemelerine olanak sağlar. Bu tarz dekorasyonlar aynı zamanda küçük alanlardan da yararlanmanızı sağlar.

Kapı Üstlerini Değerlendirin

Küçük evlerde yapılabilecek bir diğer işlem ise göz önünde olmayan alanları değerlendirmektir. Kapı üstleri genelde tüm evlerde boş olur. Oysa; kapı üstlerindeki boş alanlara raflar yaptırırsanız hem güzel bir görünüm elde edersiniz hem de oldukça faydalı bir alan oluşturursunuz.

Mobilya seçimini de ise sizlere daima yardımcı olabilecek ürünler seçmeye özen gösterin. Örneğin yatağınızı ya baza ya da alt bölümü geniş dolap olan ürünlerden yana kullanmanız oldukça iyi bir seçim olacaktır.

admin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı