Banyo

Minimalist Banyo Dekorasyon Örnekleri

Minimalizm akımı son yıllarda hayatımıza oldukça fazla girmeye başlamış durumda. Yaşam alanlarının kalitesini arttıran bu tasarım modernizme olan bakış açımızı da arttırmaktadır. Bu yazımız içerisinde minimalist banyo dekorasyon örnekleri hakkında birtakım örnekler paylaşmaya çalışacağız.

Az Eşya Çok İşlevsellik

Minimalist Banyo Dekorasyon Örnekleri
Minimalist Banyo Dekorasyon Örnekleri

Minimalist olarak tasarlanacak banyo tasarımlarında öncelikle gereksiz tüm eşyaları kaldırmanız gerekiyor. İşinize yaramayan eşyaları tamamen kaldırdıktan sonra işinize yarayan eşyaları çok sade bir şekilde yeniden yerleştirin. Sık kullandığınız eşyaları banyo dolabında saklayabilir, ortalığın tamamen boş ve sade görünmesini sağlayabilirsiniz. Her gün kullandığınız diş fırçası, fırça, fön makinesi gibi aletleri dahi işleri bitince dolaba kaldırmanızı tavsiye ederiz.

Nötr Renkler Kullanın

Minimalist banyo tasarımındaki bir diğer etmen ise renktir. Bu tarz banyo tasarımlarında seçim yapacağınız renkler genel olarak siyah, gri ve beyaz olmalıdır. Bu renkler banyonuzda daha sakin ve daha rahatlatıcı hissetmenizin önünü açacaktır. Özellikle duvarlara belirttiğimiz renkleri uygulamanız durumunda daha geniş hissetmenizi de sağlayacaktır. Hafif hareketlilik için duvarların desenli olmasına izin verebilirsiniz.

Duşa kabin ya da Küvet?

Günümüzde tasarlanan yapıların çoğunda banyoların giderek küçüldüğünü görebilirsiniz. Duş perdelerinin vermiş olduğu daralmayı ortadan kaldırmak için küveti banyolarınız içerisinde tercih edebilirsiniz. Eğer banyolarınız yeteri kadar büyük değilse küvet kullanımı yapamıyorsanız duşa kabin tercih etmek yerine cam bölmeli tasarımları da tercih edebilirsiniz. Bu tarz tasarımlar da banyoların daha iyi, daha canlı, minimalist görünmesini sağlamaktadır.

admin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı