AlışverişEv DekorasyonOturma OdasıRenk SeçimiSalon

Oturma Odası Mobilya Düzenleme Fikirleri

Boyunca Nötr Renk Kullan

Küçük bir oturma odası boyunca nötr bir palet kullanmak, duvarları geri itmenin en iyi yollarından biridir. Göz nötr bir paletle serbestçe dolaşabilir, böylece alan daha geniş hissedilir.

 

 

Küçük Ölçekli Mobilyaları Kullanın

Mobilyayı odaya uygun bir ölçekte ve onu kullanacak kişiler için seçin. Bir Saarinen Lale sandalyesinin zarif tasarımı ve küçük ölçüsü, Parsons masası gibi küçük bir oturma odasına uyum sağlar. Kolçaksız sandalye daha ağırdır, ancak çizgileri ve şekli küçük bir odayı kalabalık hissettirmez.

 

 

Işığı Oynat

Alanı genişletmeye yardımcı olmak için mevcut tüm ışıklardan yararlanın. Işığı yansıtarak bir odanın parlaklığını artıran beyaz veya soluk renkler kullanın. Pencere işlemlerini basit tutun ve pencereleri ağır kumaş katmanlarıyla engellemeyin.

 

 

Pencere Koltuğu ile Oturma Ekleme

Pencere boşluğuna sahip bir mini oturma alanına bir pencere nişı çevirin. Daha az görsel alan kapladıkları için küçük alanlar için ince, uzun mobilya seç. Göz, alanın daha büyük olduğunu düşünerek aldanmıştır, çünkü bu mobilya parçaları altında ve altında görebilirsiniz.

Duvar çıtçıtları arasındaki boşluğa raflar oluşturarak kat alanı tüketmeden depolama ekleyin.

 

 

Beyaz ile alanı büyüt

Küçük bir oturma odası beyaz duvarlar, soluk zeminler ve beyaz döşemeler sayesinde kısıtlı hissetmekten kaçınıyor. Odanın öğeleri beyaza birleşerek, mekana uyumlu bir his veriyor.

 

 

Mekana Mobilya Ölçeği

Küçük bir oturma odasında dar bir tezgah, fazla yer kaplamadan kullanışlı bir sehpa görevi görür.

 

admin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı