Salon

Salon için Renk Kombinleri

Evinde renk anlamında farklılık yaratmak isteyen tüm okuyucularımız için salon için renk kombinleri konusunu ele almak istiyoruz. Salonlarımız, her anlamda önem arz eden ve göz önünde bulundurulması gereken mekanlardan birisidir. Dolayısı ile bu noktada sizler için elimizden geldiğince doğru bilgileri sunabilmek adına adımlar atacağımızı da söyleyelim.

Salonlarımızda özellikle fark yaratan bu seçenekler, ilerleyen süreçte çok daha ciddi alternatifleri sizler için sunacak. Dolayısı ile bizde elimizden geldiğince kapsamlı fikirleri sunacağız.

Turkuaz Renk Tonları

Son dönemde en trend renk kombinlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Turkuaz açık ve sıcak bir renk olarak dikkat çekiyor. Günümüz evlerinin dünya genelinde olmazsa olmazlarından birisi olarak da dikkat çekiyor. Hal böyle olunca alternatifleri ön planda bulundurulmalı.

Pembe Tonlar Fark Yaratıyor

Pembe ya da fuşya gibi renkler, günümüz dekorasyon prensipleri içerisinde her zaman için fark yaratması muhtemel seçenekler arasında yer alıyor ve adından söz ettiriyor. Dolayısı ile bu renk tonlarının ne denli önem arz ettiğini az çok değerlendirme şansına sahip oluyorsunuz.

Renk Birleşimlerini Yapın

Renk birleşimi çok önemlidir. Dekorasyon sektöründe PATLATMA tabiri ile kullandığımız bir hadise var. Ağırlıklı renkleri tam zıttı bir renk ile patlatmak her zaman için önemlidir. Örneğin krem tonları ağırlıklı bir odayı haki yeşil ya da kiremit rengi ile patlatmak görsel anlamda fark yaratır.

Derin Renklerde Alternatif

Karanlığı seviyor olabilirsiniz. Tam da bu noktada derin renkler üzerine eğilin ve ağırlıklı olarak bu tonları seçin. Ancak yine de koltuk minderlerinde ya da perdelerde odayı bir şekilde patlatmak gerek. Tek düze karanlık odalar, psikolojik açıdan da ciddi anlamda sıkıntı anlamına gelir. Dolayısı ile alternatifleri değerlendirmek gerekir.

Salon için Renk Kombinleri

admin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı