AlışverişBahçe & BalkonÇocuk OdasıKumaşMutfakOturma OdasıPencere SeçimiSalonYatak Odası

Salonlar İçin Dekoratif Perde Modelleri

Salon için perdeleri seçerken, esnek olmanız ve yeni ve alışılmamış tasarımları deneyerek eğlenmeniz önemlidir. Bu yazıda yer alan geniş fotoğraf yelpazesinde bu tasarımlardan bazılarına göz atabilirsiniz! Unutmayın, hayal edin, renklerle oynayın ve stilleri karıştırın!

Perdeler için hangi malzemeyi seçmelisiniz?
Perdeler, güzellik ve konforla eş anlamlıdır. Perde sadece bir parça dekordan daha fazlasıdır; Odayı değiştirebilir ve yaşam alanını daha sıcak bir bölgeye dönüştürebilir.

Perdelerin kumaşlarını seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktör, kumaşın etkili bir şekilde çekilmesi ve düzgün bir şekilde asılmasıdır. Kumaşın yoğun bir örgüsü varsa, sadece uygun bir örtü ve askıya alabilirsiniz. İpliklerin birbirine daha zayıf olması, kumaşın çevreye, ısıya ve neme daha çok maruz kalmasıdır.

Parlak ipek ve tafta, kadife ve goblenler salon için güzel tülleri zarif bir şekilde tamamlar ve büyük resmi mekanlar için daha uygundur. Bu kumaşlar parlak, heyecan verici ve biraz tiyatro etkisi yaratır. Pamuklu ve keten perdeli perdeler, zemine çok az temas eden uzun bir sürede en iyi şekilde çalışır ve çalışır.

 

 

 

 

Bir evin tarzı sadece mobilyalarda değil, aynı zamanda aksesuarlarda da belirgindir. Modern tarzda bir evde, fırfırsız perdeler kullanıldığında, mütevazi bir cazibe atmosferine neden olurlar.

Minimalist veya modernize edilmiş bir konsept için beyaz veya nötr tonlar (gri veya kumlu) hile yapar. Bu perdeler için en iyi kumaşlar keten, pamuk ve ipek gibi yumuşak kumaşlardır. Ayrıca perdelerin bir sonlandırmaya sahip olmaması gerektiğini unutmayın.

 

Modern perdeler, sadece pencere camını kaplamalı veya tüm alanın çevresini genişletmeden, tüm alanı doldurmalıdır. Hafif kumaşların ve açık renklerin kullanılması, göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli unsurdur çünkü bu, tam bir kesintinin etkisini ortadan kaldırır.

Herhangi bir odada pencereleri süslemek için bu perdeleri kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

admin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı